Autor: Opubikowano: sty 22, 2013 w Biznes, Polecamy

Początek roku kalendarzowego jest dla przedsiębiorców zawsze bardzo „gorącym” okresem. Z jednej strony trzeba zacząć wdrażać plany rozwojowe firmy na kolejny rok, a z drugiej trzeba podsumować to, co wydarzyło się w roku ubiegłym. Sporo nerwowości wprowadza fakt, że owo podsumowania nie sporządza się wyłącznie na potrzeby własnej firmy. Wiele jego elementów zawartych bowiem zostanie w rozliczeniu, którego odbiorcą będzie Urząd Skarbowy, którego urzędnicy – jak wiadomo – bez mrugnięcia okiem nakładają kary za wszelkiego typu niedociągnięcia i błędy. Firma OPTI i proponowany przez nią system może jednak w znaczącym stopniu uspokoić sytuację.

To krańcowego terminu składania zeznań podatkowych zostało jeszcze sporo czasu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że opieszałość w zakresie przygotowania niezbędnych dokumentów nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Wielu przedsiębiorców zwleka z tym do ostatniej chwili gwarantując sobie tym samym sporo nerwów oraz długie kolejki do okienka w urzędzie. Spora część takich opracowywanych naprędce zeznań zawiera błędy, których – nie ma się co łudzić – urzędnicy na pewno nie przegapią i wyciągną w stosunku do przedsiębiorcy odpowiednie konsekwencje. Najrozsądniej jest więc zacząć myśleć o tej powinności już teraz oraz skorzystać z pomocy fachowców i odpowiedniego oprogramowania. Takim właśnie dysponuje OPTI. W czym dokładnie to internetowe biuro rachunkowe może pomóc?

Po pierwsze dostarczone przedsiębiorcy oprogramowanie pozwala bardzo szybko wyliczyć wszystkie wartości, które muszą się znaleźć w zeznaniu, a następnie na ich podstawie wygenerować gotowy dokument, który trzeba następnie już tylko wydrukować. W ten prosty sposób otrzymuje się nie tylko deklaracje podatkowe i deklaracje ZUS, ale również szereg innych przydatnych dokumentów, takich jak rejestry sprzedaży i zakupu czy zestawienie KPiR.

Drugą zaletą jest możliwość korzystania z oprogramowania usprawniającego obsługę dokumentacji kadrowo-płacowej. Przy pomocy dostarczanego przez OPTI oprogramowania w kilka chwil będzie można wyliczyć i otrzymać gotową listę płac, generować umowy cywilnoprawne czy tworzyć deklaracje PIT-4R oraz PIT-11.

Trzecim, bardzo istotnym elementem podsumowania działalności przedsiębiorstwa, w którym oprogramowanie OPTI okaże się pomocne jest podsumowanie dotyczące korzystania ze środowiska. Wielu przedsiębiorców nie do końca rozumie na czym dokładnie sprawozdawczość w tym względzie powinna polegać, ale z odpowiednim oprogramowaniem wygenerowanie odpowiednich danych jest naprawdę bardzo proste.

Widać więc wyraźnie, że przy pomocy prostego w obsłudze oprogramowania można stosunkowo szybko otrzymać wszystko co niezbędne do tego, by odpowiednie instytucje państwowe nie miały podstaw do nakładania kar. Doradztwo fachowców zatrudnionych w OPTI pozwoli natomiast określić aspekty, w których firma może liczyć na odliczenia. Taki system operowania dokumentacją finansową firmy z pewnością uświadomi przedsiębiorcom, że rozliczenia nie muszą być straszne i nie ma sensu odkładać ich na ostatnią chwilę.Spodobał Ci się artykuł ? Podziel się nim w sieci !

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Blip
  • Wykop
  • Print

Polecamy również: