Autor: Opubikowano: cze 7, 2013 w Księgowość

Outsourcing księgowości to nic innego jak zlecenie na zewnątrz usług księgowych. Dzięki rosnącej konkurencji – spadają ceny w tych usługach i możemy spodziewać się niższych kosztów prowadzenia księgowości. Z pewnością warto negocjować stawki, a jeszcze bardziej opłacany jest outsourcing księgowości do platformy online.  Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego w Small Business DNA z 2011 roku:

  • 51% mikro i małych firm korzysta z usług zewnętrznych biur rachunkowych
  • 12% zatrudnia księgowego
  • 37% przedsiębiorców samodzielnie prowadzi swoją księgowość, z czego 9% wykorzystuje do tego aplikacje online ze wsparciem księgowych, a kolejne 12% przedsiębiorców ma zamiar przejść na księgowość online w ciągu najbliższego roku.

Z pewnością  outsourcing księgowości do platformy internetowej zyskuje dużo szersze grono zwolenników niż przed dwoma laty. Jest to swego rodzaju rewolucja przypominająca rewolucję związaną z wprowadzeniem bankowości elektronicznej, która zrewolucjonizowała system bankowości. Bankowość elektroniczna jest standardem i ze względu na swą funkcjonalność jest używana również przez starsze osoby, które początkowo obawiały się o swoje dane w sieci. Bardzo łatwo można porównać outsourcing księgowości do bankowości elektronicznej, ze względu na podobieństwa i zalety, które łącza te dwa systemy. Obydwa gwarantują oszczędność czasu, pieniędzy i dają większą świadomość finansów swojej firmy. Ponadto przeniesienie księgowości do platformy internetowej pozwala  na wyeliminowanie podstawowych problemów, z którymi zmagają się klienci tradycyjnej księgowości zlecanej na zewnątrz. Największym problemem okazuje się konieczność dowozu dokumentów do biura. Aż 60% klientów biur rachunkowych wskazuje to jako podstawową jego wadę. Kolejno wymieniają również brak lub niski poziom doradztwa w zakresie optymalizacji kosztów (42%), konieczność prowadzenia równoległej ewidencji księgowej w firmie (30%), brak wcześniejszej informacji o wysokości podatku (29%) oraz brak odpowiedzialności ze strony biura za ewentualne błędy w ewidencji i potencjalne kary ze strony US lub ZUS (27%).

outsorucing ksiegowosci online

Dzięki zmianom generacyjnym, polscy przedsiębiorcy coraz bardziej otwierają się na nowe technologie, które gwarantują funkcjonalność i bezpieczeństwo. Dzięki tym przemianom również rola księgowych staje się bardziej nowoczesna. Ich rola staje się bardziej doradczo-konsultacyjna  w kwestiach optymalizacji kosztów i kwestiach finansowych firmy.

system optiSpodobał Ci się artykuł ? Podziel się nim w sieci !

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Blip
  • Wykop
  • Print

Polecamy również: