Autor: Opubikowano: kwi 26, 2013 w Księgowość

Wystawianie faktur jeszcze nigdy nie było tak przejrzyste i proste. Era Internetu, w którą wszedł świat XXI wieku okazała się szansą nie tylko na budowanie tożsamości marki wśród wirtualnych społeczności, budowania kapitału swojej firmy i relacji z kontrahentami, lecz okazją do nieustannego poszukiwania nowych możliwości optymalizujących koszty i czas pracy. Rola Internetu we współczesnym świecie zaczyna w coraz większym stopniu sprowadzać się do biznesowych rozwiązań i aplikacji, umożliwiających kompleksowe zarządzanie projektami czy finansami przedsiębiorstwa.

Co do finansów, ich kontrola zaczyna się od ewidencji sprzedaży. Wystawianie faktur to podstawowy obowiązek każdego płatnika VAT.  Część z nich wybiera program do fakturowania, wymagający żmudnej instalacji i nie do końca jasnych procedur wystawiania faktur. Część korzysta z obsługi księgowości zleconej na zewnątrz. Z pewnością każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, jednak przedsiębiorcy, którym zależy na mobilności i pełnej kontroli, nie wyobrażają już sobie innego sposobu wystawiania faktur niż w obrębie platformy internetowej. Mogą bowiem zlecać je swoim pracownikom, którzy niekoniecznie specjalizują się  w księgowości. Nawet niedoświadczony pracownik , któremu wystawianie faktur nie jest szczególnie bliskie, będąc biegłym w obsłudze komputera, potrafił będzie poruszać się w platformie opti. A to ze względu na przyjazny interfejs, który przeprowadzi każdego użytkownika przez wszystkie kroki potrzebne do wystawienia faktury.
Wystawić fakturę można w dowolnym miejscu na Ziemi, równie komfortowo w zaciszu domu czy w biurze, jak i w podróży, co doceniają mobilni przedsiębiorcy i osoby, którym zależy na oszczędności czasu i byciu w ciągłym ruchu.

Wystawianie faktur

Wystawianie faktur w platformie opti odbywa się w ramach innowacyjnej aplikacji, która zrewolucjonizowała działania w obszarze księgowości. Kluczowa jest tu komplementarność usług i wsparcie merytoryczne, którego nie oferuje żaden program księgowy. Bez względu na to, jaka faktura jest potrzebna , czy będzie to faktura korygująca, proforma czy zaliczkowa, system opti tłumaczy każdy krok i pozwala już w pierwszym dniu korzystania oswoić się z procedurą wystawiania faktur. Platforma opti to również bezpieczeństwo poprawności danych i poszczególnych kroków, zmierzających do wystawienia faktury. Po pierwsze, system zapisuje dane kontrahentów, dzięki czemu nie trzeba za każdym razem od nowa uzupełniać wszystkich danych. Po drugie, w razie jakichkolwiek problemów na telefon użytkowników oczekuje sztab specjalistów, gotowych zając się każdym problemem merytorycznym bądź technicznym.
Oprócz możliwości wystawiania faktur , użytkownik systemu może również bezpośrednio wzywać dłużników do spłaty zobowiązań, a więc sprawnie wykonywać również pierwsze kroki związane z windykacją należności. Program posiada również szereg opcji związanych z identyfikacją wizualną firmy i umieszczaniem na wystawianych dokumentach loga firmy. Usprawnia to i ułatwia komunikację z kontrahentami, czyniąc ją bardziej czytelną.

opti księgowość

Właściwie, za wystawianiem faktur online przemawia wiele głosów i argumentów. Już sama wersja testowa pokazuje, że wystawianie faktur wcale nie musi wymagać czasu, poświęcenia i trudu. Może to być czynność wykonywana  sprawnie w wolnej chwili, oczywiście z należytą starannością o terminowość. Dzięki wsparciu merytorycznemu nasza wiedza na temat księgowości jedynie wzrasta, uczulając na pewne kwestie i zwiększając świadomość jej znaczenia na rzecz optymalizacji kosztów w firmie.

 Spodobał Ci się artykuł ? Podziel się nim w sieci !

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Blip
  • Wykop
  • Print

Polecamy również: